گردو تخصص ماست

مطالب

تعیین رقم

image

تعیین رقم

یکی از سوالات رایج باغداران عزیز این هست که بین انواع ارقام گردو هایی که در بازار وجود داره چه رقمی رو بکارند؟ یا چه رقمی مناسب کاشت در محل باغ اونهاست؟ و یا چه رقمی با اقلیم و آب و هوای منطقه اونها سازگاری داره ؟

 

از معایب درختان سنتی گردو در کشور عزیزمان زودگل بودن گردوهای سنتی ، عدم یکنواختی محصول ، ارتفاع بالای درختان گردو ، کاشت بذری و راندمان پائین محصول می باشد . از این رو کاشت ارقام اصلاح شده یا همان ارقام تجاری و بین المللی گردو و  ژنوتیپهای برتر ایرانی بعنوان بهترین روش برای رفع مشکلات گردو در کشورمان مطرح می باشد که سالهاست که در مجموعه تخصصی ایران گردو بعنوان اولین و تخصصی ترین و بزرگترین تولید کننده گردوی پیوندی در ایران با تولید ارقام تجاری و بین المللی و همینطور شناسایی و تکثیر ژنوتیپهای برتر ایرانی  در ردستور کار قرار دارد.

ارقام تجاری و پربار که در مجموعه ایران گردو تولید می شوند

 

بریم سر اصل مطلب

تعیین رقم مناسب گرو برای کاشت در باغ یا زمین مورد نظر :

 

برای اینکه از بین ارقام تجاری و ژنوتیپهای برتر ایرانی تولید شده در مجموعه ایران گردو رقم مناسب رو تعیین کنیم به یک سری اطلاعات از محل کاشت نیاز داریم :

 

1 – بفرمائید در محل کالشت یا همسایگی باغ شما درخت گردو وجود داره یا خیر؟  و اگر وجود داره فاصله اش با محل کاشت یا باغ مورد نظرتون چقدر هست؟

 

2- ارتفاع از سطح دریا و طول و عرض جغرافیایی محل کاشت

دقت کنید ارتفاع از سطح دریا  طول و عرض جغرافیای محل کاشت یا باغ رو میخواهیم نه شهر یا روستای اطراف محل باغتون رو میخواهیم . نرم افزارها و وبسایتهای زیادی زیادی وجود دارند که ساده ترین روش استفاده از وبسایت زیر هست

https://www.bahesab.ir/map/geographic

 

3- نتیجه آزمایش خاک از محل باغ یا زمین مورد نظر در چهار سطح  :

0-30

30-60

60-90

90-120

 

برای پیدا کردن آزمایشگاه خاک مناسب لطفا با جهاد کشاورزی منطقه و یا یک گیاهپزشک مجرب مشورت کنید

 

4- نتیجه آزمایش آب محل کاشت یا باغ مورد نظر

که همان آزمایشگاه خاک انجام می دهد

 

5- کمترین و بیشترین دمای ماههای

مهر

آبان

آذر

فروردین

اردیبهشت

طی ده سال گذشته با مراجعه به نزدیکترین ایستگاه هواشناسی

 

 

لطفا توجه کنید اگر میخواهیم کارمون اصولی و صحیح باشه برای تعیین رقم به تمامی اطلاعات خواسته شده نیاز داریم و قطعا اطلاعات ناقص کمکی نخواهند کرد لطفا اطلاعات رو بصورت کامل تهیه کرده و سپس برای تعیین رقم با ما تماس بگیرید